Psychoanalýza (tematické číslo)

31.07.2023 Nové číslo časopisu

Milí čtenáři a příznivci časopisu Psychoterapie,

právě vychází nové číslo časopisu věnované tématu psychoanalýzy. Hostujícím editorům Davidu Holubovi a Jiřímu Jakubů se podařilo sestavit obzvláště silné číslo, a tak Vám přejeme příjemné čtení a doufáme, že právě v polovině letních prázdnin přijde hutné čtení vhod.

Do nového čísla se můžete začíst v našem archivu.

První číslo v roce 2022 a otevření archivu

13.09.2022

Po prázdninové odmlce vychází první číslo časopisu v roce 2022. Současně s vydáním prvního čísla přecházíme do režimu open access. Všechna čísla časopisu jsou nyní volně přístupná na našem webu v archivu. Doufáme, že se díky této změně naše články dostanou k širokému publiku.

Od roku 2022 také rušíme tištěné vydání časopisu, ale ti, kdo preferují šustění papíru oproti čtení na obrazovce, si mohou zveřejněné PDF soubory sami vytisknout. PDF soubory jsou nyní navíc interaktivní, takže s pomocí záložek mohou čtenáři snáze přecházet mezi články a kapitolami.

Spuštění nové verze redakčního systému

19.01.2022 Novinka

Milí příznivci časopisu Psychoterapie,

Časopis nyní běží na nové verzi webu a administračního systému, což je předstupeň ke zpřístupnění veškerého obsahu časopisu online pro čtenáře zdarma, které proběhne s vydáním prvního čísla časopisu v roce 2022. Web má novou, modernější podobu a odesílání článků do časopisu a práce s recenzními posudky pro autory nyní budou uživatelsky přívětivější.

DŮLEŽITÉ: Přechod na online open access

19.01.2022

Milí čtenáři,

Psychoterapie dosud nabízela jako jeden z mála českých odborných časopisů tištěné i online vydání.
Rozhodli jsme, že od prvního čísla vydaného v roce 2022 bude časopis vycházet pouze online a bez předplatného. Tato změna s sebou ponese řadu výhod: Psychoterapie se dostane k většímu okruhu čtenářů, blížící se přechod na novou verzi webu umožní interaktivní práci s obsahem, a dostane se ke čtenářům rychleji.

První číslo Psychoterapie v roce 2021

20.09.2021 Novinka

Milí čtenáři,

právě vychází první číslo časopisu Psychoterapie v roce 2021. Tak jako u každého nového čísla jsme se rozhodli otevřít jeden aktuální článek všem čtenářům. Vybrali jsme text Dialektická behaviorální terapie od autorů Pavel Theiner, Pavla Linhartová, a Adéla Látalová. Pro přístup k dalším textům potřebujete předplatné. Chcete-li se stát našimi předplatiteli, podívejte se, jaké možnosti nabízíme na našem webu a nebo přejděte rovnou do Obchodního centra MU.

Postmoderní, systemické a dialogické přístupy

21.05.2021 Call for papers

Každý rok vychází alespoň jedno specializované číslo časopisu Psychoterapie, zaměřené na vybrané téma. V roce 2021 bychom rádi věnovali prostor postmoderním, systemickým a dialogickým přístupům v psychoterapii.

Podívejte se, jaké příspěvky můžete do tematického čísla posílat!

RE: Kompas v moři (nejen) genderové rozmanitosti

07.12.2020

Uveřejňujeme na našem webu text Jiřího Procházky Pohled feministického psychoterapeuta aneb kompas v moři (nejen genderové) rozmanitosti, který vznikl jako reakce na článek Trans lidi a ryby aneb v moři genderové rozmanitosti Adama Suchého ze druhého čísla Psychoterapie v roce 2020. Děkujeme autorovi za tento příspěvek do diskuse a přejeme Vám příjemné čtení!

Tematické číslo - Gestalt psychoterapie

28.09.2020 Novinka

Milí čtenáři, právě vychází druhé číslo časopisu Psychoterapie v roce 2020, které je věnováno tématu Gestalt psychoterapie. Anglickou verzi článku Tomáše Andrášika (Gestalt Theatre - Integration of Applied Drama into Gestalt Therapy) zpřístpňujeme volně ke stažení na našem webu. Současně jsme článek Michala Černíka (Trauma na obou stranách dialogu) otevřeli ke čtení všem návštěvníkům.

Chcete-li se stát našimi předplatiteli a získat přístup k dalším článkům, podívejte se, jaké možnosti nabízíme na našem webu a nebo přejděte rovnou do Obchodního centra MU.

První číslo Psychoterapie v roce 2020

04.05.2020 Novinka

Milí čtenáři, právě vychází první číslo časopisu Psychoterapie v roce 2020. Tak jako u každého nového čísla jsme se rozhodli otevřít jeden aktuální článek všem čtenářům. Vybrali jsme text od Barbary Ernest: Jak na psychoterapii online: praktický průvodce pro psychoterapeuty.

Pro přístup k dalším textům potřebujete předplatné. Chcete-li se stát našimi předplatiteli, podívejte se, jaké možnosti nabízíme na našem webu a nebo přejděte rovnou do Obchodního centra MU.

Spuštění objednávek předplatného

21.04.2020 Novinka

Abychom zjednodušili objednávání časopisu a umožnili také platby kartou, využíváme od roku 2020 Obchodní centrum Masarykovy univerzity. Současně jsme nově zavedli možnost pořídit si pouze online předplatné, které nezahrnuje tištěný časopis. Podívejte se, jaké možnosti předplatného nabízíme. Můžete také přímo přejít na web Obchodního centra MU.

Zařazení Psychoterapie do databáze SCOPUS

25.06.2019 Novinka

Máme pro čtenáře i přispěvatele časopisu Psychoterapie skvělou zprávu: Byla schválena naše žádost o zařazení do databáze SCOPUS!

Znamená to pro nás uznání, že časopis Psychoterapie splňuje kritéria kvality, která jsou pro zařazení do jedné ze dvou hlavních světových citačních databází odborných recenzovaných časopisů vyžadována. Nadále hodláme udržovat kvalitu publikovaných textů a těšíme se na další příspěvky od stávajících i nových přispěvatelů!

Zplnomocňování klientů v psychiatrické praxi

04.03.2019 Diskuse

Primář Psychiatrického oddělení Psychiatrické nemocnice v Kroměříži MUDr. Petr Možný reagoval dopisem na článek "Centra duševního zdraví – zplnomocňování klientů v psychiatrické praxi", jímž do posledního čísla časopisu Psychoterapie přispěli Mgr. Martin Novák a Mgr. Lucia Ukropová.

Se svolením všech zúčastněných zveřejňujeme text dopisu a odpověď autorů původního článku.

Supervizní workshop s Antonem Polákem

23.01.2019 Odborná akce

Zveme Vás na supervizní workshop s Antonem Polákem, který se uskuteční ve dnech 4.4.5.4.2019 jako doprovodná akce Gestalt konference v Mikulově. Více se dozvíte na webových stránkách konference: http://csgt.cz/konference/anton-polak-supervize/.

Spuštění online přístupu pro předplatitele

20.11.2018 Novinka

Milí příznivci časopisu Psychoterapie,

připravili jsme vše potřebné, abychom našim předplatitelům mohli kromě pravidelného zasílání tištěného časopisu zprovoznit také online přístup k posledním dvěma ročníkům.

Ceníme si Vaší přízně a věříme, že tento krok oceníte. Peníze, které získáváme na předplatném, jsou používány především na výrobu tištěné verze časopisu. Doufáme, že Vaše přízeň bude nadále umožňovat, aby na Vás modrá obálka Psychoterapie mohla čekat ve Vašich knihovnách.

Podívejte se na instrukce, jak si můžete online přístup aktivovat.

Zprovoznění archivu časopisu

24.09.2018 Novinka

Milí čtenáři, přispěvatelé a příznivci časopisu Psychoterapie,

dnes jsme po prázdninovém výpadku znovu zprovoznili archiv časopisu. Starší čísla časopisu (aktuálně 2007-2015) jsou znovu volně dostupná na internetu, a to včetně starších čísel časopisu Konfrontace (předchůdce Psychoterapie). Přístup k novým číslům časopisu stále vyžaduje předplatné. Podívejte se zde.

Tematické číslo časopisu - Případové studie

14.06.2018 Call for papers

Každý rok vychází alespoň jedno specializované číslo časopisu Psychoterapie, zaměřené na vybrané téma. Pro rok 2019 bychom rádi věnovali prostor provádění a publikování případových studií v psychoterapii.

Podívejte se, jaké příspěvky můžete do tematického čísla posílat!

Spustili jsme nový web!

01.06.2018 Novinka

Spustili jsme nový web a redakční systém časopisu Psychoterapie. Pro autory i čtenáře to bude znamenat několik změn. Zatímco čtenáři budou mít brzy kromě tištěných čísel přístup také k online verzím časopisu a budou moci přehledně spravovat své předplatné, autoři budou mít k dispozici nový systém odesílání příspěvků do recenzního řízení. Pracujeme nyní na brzkém spuštění úplného archivu časopisu a postupně budeme zveřejňovat návody na použití nového webu pro čtenáře, autory i recenzenty.