Oznámení

Novinka: První číslo Psychoterapie v roce 2021

 
Milí čtenáři, právě vychází první číslo časopisu Psychoterapie v roce 2021. Tak jako u každého nového čísla jsme se rozhodli otevřít jeden aktuální článek všem čtenářům. Vybrali jsme text Dialektická behaviorální terapie od autorů Pavel Theiner, Pavla Linhartová, a Adéla Látalová.

Pro přístup k dalším textům potřebujete předplatné. Chcete-li se stát našimi předplatiteli, podívejte se, jaké možnosti nabízíme na našem webu a nebo přejděte rovnou do Obchodního centra MU.
Publikováno: 2021-06-05
 

Call for papers: Postmoderní, systemické a dialogické přístupy

 
Každý rok vychází alespoň jedno specializované číslo časopisu Psychoterapie, zaměřené na vybrané téma. V roce 2021 bychom rádi věnovali prostor postmoderním, systemickým a dialogickým přístupům v psychoterapii.

Podívejte se, jaké příspěvky můžete do tematického čísla posílat!
Publikováno: 2021-05-21
 

Call for papers: Psychoanalýza

 
Každý rok vychází alespoň jedno specializované číslo časopisu Psychoterapie, zaměřené na vybrané téma. V roce 2022 bychom rádi věnovali prostor psychoanalýze. 

Podívejte se, jaké příspěvky můžete do tematického čísla posílat!
Publikováno: 2021-05-21
 

INZERCE

 
Publikováno: 2021-05-21
 

RE: Kompas v moři (nejen) genderové rozmanitosti

 
Uveřejňujeme na našem webu text Jiřího Procházky Pohled feministického psychoterapeuta aneb kompas v moři (nejen genderové) rozmanitosti, který vznikl jako reakce na článek Trans lidi a ryby aneb v moři genderové rozmanitosti Adama Suchého ze druhého čísla Psychoterapie v roce 2020. Děkujeme autorovi za tento příspěvek do diskuse a přejeme Vám příjemné čtení!
Publikováno: 2020-12-07
 

Novinka: Tematické číslo - Gestalt psychoterapie

 
Milí čtenáři, právě vychází druhé číslo časopisu Psychoterapie v roce 2020, které je věnováno tématu Gestalt psychoterapie. Anglickou verzi článku Tomáše Andrášika (Gestalt Theatre - Integration of Applied Drama into Gestalt Therapy) zpřístpňujeme volně ke stažení na našem webu. Současně jsme článek Michala Černíka (Trauma na obou stranách dialogu) otevřeli ke čtení všem návštěvníkům.

Chcete-li se stát našimi předplatiteli a získat přístup k dalším článkům, podívejte se, jaké možnosti nabízíme na našem webu a nebo přejděte rovnou do Obchodního centra MU.
Publikováno: 2020-09-28
 

Novinka: První číslo Psychoterapie v roce 2020

 
Milí čtenáři, právě vychází první číslo časopisu Psychoterapie v roce 2020. Tak jako u každého nového čísla jsme se rozhodli otevřít jeden aktuální článek všem čtenářům. Vybrali jsme text od Barbary Ernest: Jak na psychoterapii online: praktický průvodce pro psychoterapeuty.

Pro přístup k dalším textům potřebujete předplatné. Chcete-li se stát našimi předplatiteli, podívejte se, jaké možnosti nabízíme na našem webu a nebo přejděte rovnou do Obchodního centra MU.
Publikováno: 2020-05-04
 

Novinka: Spuštění objednávek předplatného

 
Abychom zjednodušili objednávání časopisu a umožnili také platby kartou, využíváme od roku 2020 Obchodní centrum Masarykovy univerzity. Současně jsme nově zavedli možnost pořídit si pouze online předplatné, které nezahrnuje tištěný časopis. Podívejte se, jaké možnosti předplatného nabízíme. Můžete také přímo přejít na web Obchodního centra MU.
Publikováno: 2020-04-21
 

Novinka: How to Conduct and Write a Case Study

 
Spoluprací s Evropskou asociací Gestalt psychoterapie(EAGT) vznikl anglický překlad článku publikovaného v Psychoterapii 2019/1, který se věnuje plánování a vytváření případových studií v psychoterapeutické praxi. Tato anglická verze je volně přístupná na našem webu: How to Conduct and Write a Case Study in an Easy Way: Guidelines for Psychotherapists in Practice.
Publikováno: 2020-03-25
 

Call for papers: Tematické číslo časopisu - Gestalt psychoterapie

 
Každý rok vychází alespoň jedno specializované číslo časopisu Psychoterapie, zaměřené na vybrané téma. Pro rok 2020 bychom rádi věnovali prostor Gestalt psychoterapii v různých kontextech.

Podívejte se, jaké příspěvky můžete do tematického čísla posílat!
Publikováno: 2019-10-30
 

Novinka: Zařazení Psychoterapie do databáze SCOPUS

 
Máme pro čtenáře i přispěvatele časopisu Psychoterapie skvělou zprávu: Byla schválena naše žádost o zařazení do databáze SCOPUS!

Znamená to pro nás uznání, že časopis Psychoterapie splňuje kritéria kvality, která jsou pro zařazení do jedné ze dvou hlavních světových citačních databází odborných recenzovaných časopisů vyžadována. Nadále hodláme udržovat kvalitu publikovaných textů a těšíme se na další příspěvky od stávajících i nových přispěvatelů!

Publikováno: 2019-06-25
 

Diskuse: Zplnomocňování klientů v psychiatrické praxi

 
Primář Psychiatrického oddělení Psychiatrické nemocnice v Kroměříži MUDr. Petr Možný reagoval dopisem na článek "Centra duševního zdraví – zplnomocňování klientů v psychiatrické praxi", jímž do posledního čísla časopisu Psychoterapie přispěli Mgr. Martin Novák a Mgr. Lucia Ukropová.

Se svolením všech zúčastněných zveřejňujeme text dopisu a odpověď autorů původního článku.

Publikováno: 2019-03-04 Více...
 

Novinka: Spuštění online přístupu pro předplatitele

 
Milí příznivci časopisu Psychoterapie,

připravili jsme vše potřebné, abychom našim předplatitelům mohli kromě pravidelného zasílání tištěného časopisu zprovoznit také online přístup k posledním dvěma ročníkům.

Ceníme si Vaší přízně a věříme, že tento krok oceníte. Peníze, které získáváme na předplatném, jsou používány především na výrobu tištěné verze časopisu. Doufáme, že Vaše přízeň bude nadále umožňovat, aby na Vás modrá obálka Psychoterapie mohla čekat ve Vašich knihovnách.

Podívejte se na instrukce, jak si můžete online přístup aktivovat.

Publikováno: 2018-11-20
 

Odborná akce: Supervizní workshop s Antonem Polákem

 

Zveme Vás na supervizní workshop s Antonem Polákem, který se uskuteční ve dnech 4.4.5.4.2019 jako doprovodná akce Gestalt konference v Mikulově. Více se dozvíte na webových stránkách konference: http://csgt.cz/konference/anton-polak-supervize/.

Publikováno: 2019-01-23
 

Novinka: Zprovoznění archivu časopisu

 
Milí čtenáři, přispěvatelé a příznivci časopisu Psychoterapie,

dnes jsme po prázdninovém výpadku znovu zprovoznili archiv časopisu. Starší čísla časopisu (aktuálně 2007-2015) jsou znovu volně dostupná na internetu, a to včetně starších čísel časopisu Konfrontace (předchůdce Psychoterapie). Přístup k novým číslům časopisu stále vyžaduje předplatné. Podívejte se zde.

Publikováno: 2018-09-24
 

Call for papers: Tematické číslo časopisu - Případové studie

 
Každý rok vychází alespoň jedno specializované číslo časopisu Psychoterapie, zaměřené na vybrané téma. Pro rok 2019 bychom rádi věnovali prostor provádění a publikování případových studií v psychoterapii.

Podívejte se, jaké příspěvky můžete do tematického čísla posílat!
Publikováno: 2018-06-14
 

Novinka: Spustili jsme nový web!

 
Spustili jsme nový web a redakční systém časopisu Psychoterapie. Pro autory i čtenáře to bude znamenat několik změn. Zatímco čtenáři budou mít brzy kromě tištěných čísel přístup také k online verzím časopisu a budou moci přehledně spravovat své předplatné, autoři budou mít k dispozici nový systém odesílání příspěvků do recenzního řízení. Pracujeme nyní na brzkém spuštění úplného archivu časopisu a postupně budeme zveřejňovat návody na použití nového webu pro čtenáře, autory i recenzenty.
Publikováno: 2018-06-01
 

Odborná akce: Psychoterapeutické Sympozium 2018

 
Centrum pro výzkum psychoterapie při Katedře psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity vás srdečně zve k setkání na tradičním psychoterapeutickém sympoziu pořádaném 25. 5. 2018, které se od letošního ročníku profiluje jako "Sympozium o výzkumu a praxi v psychoterapii". Záměrem Sympozia je podpořit a propojit komunitu odborníků, kteří se zajímají o výzkum psychoterapie.
Publikováno: 2018-06-01 Více...